Ana Sayfam Yap | Favorilere Ekle | Künye | İletişim | Üyelik | Sondakika Ekle
Ana Sayfa
Sason
Arsiv

  Kandemir
Yerel Mi Genel Mi?
Yorumlananlar

Hayal Cafe’den E?itime Destek

Sason'da ''Grup NUMUNE''

Sason’a Dönü?ler Ba?lad?

BATMAN'A ALMAN HASTANES? AÇILIYor

sason'da may?n patlamas?: 4 ölü


Anket
TEK ODALI EVDEN TÜRKİYE BİRİNCİSİBu habere oy ver !

 ( 0 )
TEK ODALI EVDEN TÜRKİYE BİRİNCİSİ
2.06.2017   10:46

TEOG sınavında Türkiye birincileri arasında yer alan Dilan Yalçın, Batmanın Sason ilçesinin gurur kaynağı oldu. Dershaneye gitmediğini veya özel bir almadığını belirten Yalçın, en büyük hayalinin doktor olmak istediğini söyledi.
Temel Eğitimden Orta Eğitime geçiş(TEOG) ikinci dönem sınavında 120 sorunun tamamını doğru yanıtlayarak Türkiye birincileri arasında yer aldı. Sason’da bir ilke imza atan Dilan Yalçın, en büyük hayalinin doktor olup engelli kardeşini tedavi edip iyileştirmek olduğunu söyledi.
öZEL DERS ALMADI
özel destek almadan, dershaneye gitmeden sadece kendi gayreti ve okulunun takviye kurslarıyla TEOG’da birinci olmayı başardı. Yaşadığı zorluklara rağmen elde ettiği başarıyla takdir toplayan Yalçın, başarının kendisi için değil ailesi için sürpriz olduğunu söyledi. Bir yandan sınava hazırlanırken diğer yandan ev işlerinde de ailesine yardımcı olmaya çalışıyor. 
TEK ODALI EVDE KALIYORLAR
Yedi nüfuslu ve tek odalı evde yaşayan başarılı öğrenci evin salonunda gecelere kadar çalıştığını ve başka oda olmadığı için zorlandığını dile getirdi. Yalçın, “ İkinci dönem TEOG sınavında Türkiye birincileri arasında yer aldım. çok sevindim. Ailemi ve okulum öğretmenlerimi gururlandırdığım için çok mutluyum. 
öğretmen ve Arkadaşlarıma Teşekkür Ediyorum
Maddi durumumuz pekiyi değil. Kaldığım tek odalı evde bize ait değil. Salonda ders çalıştığım için bazen gelen misafirler çalışmama engel oluyordu. Daha sonraları buna alıştım. Gece geç saatlere kadar ders çalışıp kitap okuyordum. Bu durumumuza rağmen birinci gelmek çok güzel bir duygu. Allah herkese nasip etsin. öğretmenlerim ve arkadaşlarımın destekleri çok oldu bana. öğretmenlerim olmasaydı başarabileceğimi düşünmüyordum. Motivasyonumu devamlı yüksek tuttular.


üSTüMDEKİLERİ SATARIM
Baba İzzet Yalçın kızın başarısı ile ilgili şunları söyledi. Yalçın, “ Sabit bir gelirimiz yok. çiftçilik yapıyoruz. çocuklarımın okuması için gerekirse üstümdekileri çıkarıp satarım. Yeter ki okusunlar. Mutluyuz gururluyuz.
Okul Müdürü Fatih Tekdemir, “ Dilan çok başarılı bir öğrenciydi. öğretmenlerimiz büyük gayret gösterdiler. Sason’da ilk defa bir öğrenci bütün sorulara doğru cevaplamış ve Türkiye’ de birinci gelmiştir. Bizde bu başarıdan dolayı gurur duyuyoruz.
KİTAP OKUYUN VE PES ETMEYİN
Türkiye birincileri arasına giren Dilan Yalçın başarının sırrı pes etmemektir dedi. Yalçın “ Benim gibi zort şartlarda okuyan öğrenci arkadaşlarıma seslenmek istiyorum. Asla pes etmesinler ve devamlı kitap okusunlar. İnternet ve televizyondan uzak dursunlar. Zamanlarını boşa geçirmezlerse başaracaklardır. Buna inansınlar.” Dedi

Bu haber toplam 238 defa okunmuştur.

Yorumlar (0)

E-Mail | Editöre Yaz | İletişim

 

© 2018 Sasonluyuz.Com | Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.